پرش لینک ها
هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت استخر در سال 1401

همه ما دوست داریم یک ویلا با استخر داشته باشیم، چه در خانه ویلایی باشد و چه در خانه معمولی، پس بهتر است با نحوه ساخت استخر و مراحل آن به همراه هزینه ساخت استخر بیشتر آشنا شویم. در ادامه با ما همراه باشید.

 ساخت استخر

 ساخت استخر

داشتن استخر در ویلا یک تفریح ​​عالی برای افراد به خصوص در فصل تابستان می باشد. در این مطلب از وب سایت رادیس ، مراحل ساخت استخر، تجهیزات استخر، نگهداری استخر و همچنین نکاتی در مورد کاهش زمان و هزینه ساخت را توضیح می دهیم. استخرها به روش های مختلفی ایجاد می شوند. از جمله متریال مورد استفاده در ساخت استخرها عبارتنداز : استخر بتنی، وینیلی، فایبرگلاس.

برخی از این حوضچه ها عمیق و برخی کم ارتفاع هستند. استخر بتنی سال ها بدون نیاز به تعمیرات اساسی دوام خواهد آورد. حتماً برای ساخت استخر خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. و یک پیمانکار مجرب و ماهر را استخدام کنید تا استخر خود را به محیطی عالی تبدیل کنید که بتواند چندین دهه دوام بیاورد.
سوال رایجی که به ذهن می رسد هزینه ساخت یک استخر است. اگرچه هر موقعیتی متفاوت است اما مشاوره رایگان طراحی بهترین راه برای دستیابی به قیمت مناسب است.  قیمت تخمینی بر اساس اندازه، امکانات و سبک مورد نظر، نوع ساختمان در خانه شما دسترسی به دستگاه دسترسی به حیاط و بسیاری از عوامل دیگر که بر هزینه کل استخر شما تأثیر می گذارد.
پیشنهاد می کنیم حتما برای ساخت استخر حتما به یک مجموعه مجرب و بهترین گروه ساخت ویلا یعنی مجموعه رادیس مراجعه کنید. این مجموعه با تلاش برتر طراحان حرفه ای و تجربه ای که در زمینه ساخت و طراحی استخر دارند، با بهترین قیمت استخر استاندارد و شیک را به شما تحویل می دهند.

مراحل ساخت استخر صفر تا صد

مراحل ساخت استخر

طرح ریزی و اجرا نقشه

مشاوره و ساخت استخر توسط مهندسان مجربی انجام می شود که ابتدا بازدید و سپس امکان سنجی ساخت و سپس نقشه برداری و سپس ردیابی آن بررسی می شود. طراحی استخر پس از تعیین اندازه و شکل هندسی مورد نظر شامل فاز صفر، رنگ آمیزی و تهیه نقشه های یک و دو می باشد. پس از آن فرآیند شبیه سازی و مدل سازی با استفاده از نقشه ها آغاز شده و مدل تمام شده با شما به اشتراک گذاشته و تایید می شود. به یاد داشته باشید، هرچه طراحی شما پیچیده تر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

گودبرداری

گودبرداری پس از مرحله طرح ریزی استخر انجام می شود و برای برداشتن عمق خاک به دستگاه هایی مانند بیل مکانیکی و سایر ماشین آلات سنگین خاکبرداری و گود برداری مورد نیاز می باشد. بهتر است حفاری استخر همراه با مراحل ساخت ساختمانی که استخر در آن قرار می گیرد، انجام شود. زیرا پس از آن با محدودیت های زیادی مواجه خواهید شد که در نهایت باعث افزایش زمان و هزینه ساخت در این مرحله می شود. در این مرحله رعایت اصول مهندسی و ساخت بسیار مهم است. زیرا سایر مراحل مربوط به گودبرداری است.

تسطیح خاک

تسطیح خاک پس از مرحله گودبرداری انجام می شود که در آن کارگران روزمزد یا کارگران قراردادی طبق نقشه خاک را برای تسطیح آماده می کنند. زیرسازی با روش‌های متفاوتی چون پوشاندن کف با ماسه بادی، شن ریز و یا بتن مگر (نظافت) انجام می‌گیرد. بنابراین بسته به نوع استخری که سطح یکسانی در کف دارد یا نیاز به تفاوت سطح برای ایجاد انتهای عمیق تر و عمیق تر دارد، شیب در نظر گرفته می شود.

آرماتوربندی و شکل دهی

این مرحله مختص ساخت استخر بتنی است که از طریق اجرای شبکه ای از میلگردهای افقی و عمودی در قاب و زمین برای ایجاد فرم و سازه ای مستحکم اجرا می شود. در این مرحله طراحی و محاسبه دقیق و انجام آن با یک تیم قوی و حرفه ای میلگرد مهم می باشد. نصب در برابر فشار آب در کف و دیوارها مقاومت می کند و انجام صحیح این مرحله سلامت و تندرستی استخر و کل سازه را تضمین می کند.

لوله کشی استخر

لوله کشی استخر توسط متخصص برای نصب کلیه لوله کشی های مورد نیاز استخر و نصب سیستم گردش آب و تصفیه آب استخر انجام می شود. شامل قطعاتی مانند زه کش، کفگیر، شیر 2 و 3 و پمپ اصلی می باشد و وظیفه پر کردن، تخلیه و تمیز کردن و جابجایی آب در استخر را بر عهده دارد.

رادیس، پیشرو در تامین کالای تاسیسات همراه با کادری مجرب در امر مشاوره، تامین تجهیزات و  طراحی و ساخت استخر در خدمت شماست. مرحله بعدی قبل از بستن استخر، سیم کشی لازم برای ورودی، زهکشی، تصفیه آب و سیستم های روشنایی زیر آب است که می خواهید در محل قرار دهید. سیم کشی استخر نیز مانند تاسیسات مستلزم اجرای نیروهای متخصص و مجرب می باشد. اجرای صحیح این روش، حفاظت افراد را از اتصال کوتاه موتورهای الکتریکی و روشنایی استخر تضمین می کند.

مدار نور داخل استخر با برق 24 ولت تغذیه می شود. برای جلوگیری از برق گرفتگی، سازه استخر باید به اصطلاح به زمین متصل شود. عدم رعایت استانداردها و اصول ایمنی NEC680 و اجرای سیستم های آلوده مانند باندینگ می تواند منجر به حوادث غیر قابل برگشت شود.

بتن ریزی استخر

پس از انجام تمامی مراحل فوق، بتن ریزی در استخرهای بتنی و وینیلی انجام می شود، در استخرهای بزرگ بتن ریزی با میکسر و پمپ انجام می شود. در پروژه های کوچکتر، بتن را می توان با دست در یک میکسر در یک کارگاه در محل پروژه مخلوط کرد. برای ضد آب بودن سازه بتنی استخر، استفاده از مواد افزودنی مانند سوپر روان کننده ها و ژل میکروسیلیس ضروری است.

آب بندی و عایق کاری

یکی از مهمترین جنبه های ساخت و نگهداری استخر، تمرکز بر موضوع آب بندی برای جلوگیری از نشتی و آسیب آب است. همچنین باعث افزایش طول عمر استخر و سایر تاسیسات زیربنایی می شود. مواد آب بندی استخر عموماً در دو حالت فشار مثبت و منفی عمل می کنند و بنا به کاربرد و قضاوت طراح و مدیر مورد استفاده قرار می گیرند.
در استخر بتنی اولویت اول آب بندی سازه هنگام بتن ریزی است. چندین روش برای آبندی استخر وجود دارد:
درزگیرهای دو جزئی، پودرهای کریستالیزه کننده، پودرهای پلیمری، مواد خمیری، رزین، پلیمرهای مایع، چسب بتن، چسب کاشی و چسب چینی وجود دارد.

کاشی و سرامیک کف استخر

کاشی استخر مرحله بعدی است که بسته به سلیقه و نظر شما در هنگام انتخاب کاشی اجرا و نصب می شود. بسته به باز یا بسته بودن، اطراف را با عناصری مانند آب، پوشش گیاهی، نور، سنگ و سرامیک تزئین می کنیم. در این مرحله می توانید هر آنچه را که در ذهن دارید با کمک طراحان داخلی و دکوراسیون رادیس به اشتراک بگذارید.

هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت و استفاده استخر بسته به امکاناتی که به دنبال آن هستید ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال استفاده از سیستم تصفیه آب، متر مربع، روشنایی و … می تواند بر هزینه ساخت استخر تاثیر بگذارد. همچنین در هر جایی که می خواهید استخر داشته باشید، دسترسی مناسب بسیار مهم است و با توجه به اینکه ماشین آلات سنگین باید در چند مرحله استفاده شود، باید دسترسی مناسب وجود داشته باشد. با استفاده از خدمات طراحی و ساخت استخر گروه مهندسی رادیس که از تیم متخصص خود برای اجرای پروژه استفاده می کنند، هزینه ساخت استخر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. شما می توانید  جهت ساخت  استخر با بهترین امکانات و مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

راه های ارتباطی

۰۹۱۲۱۸۹۸۳۹۴

۰۲۱۹۱۳۰۱۴۶۲

آدرس : دماوند، گیلاوند، قبل از شهرک هشت بهشت، ساختمان رادیس

پیام بگذارید

مشاهده
کشیدن