پرش لینک ها
استخر ویلایی

طراحی و ساخت استخر روی پشت بام

یکی از خلاقانه ترین روش های طراحی استخر، ساخت استخر روی پشت بام می باشد که می تواند لذت شنا را افزایش دهد. ساخت استخر در پشت بام یکی از خدماتی است که توسط گروه مهندسی رادیس در بسیاری از برج ها و ساختمان های مسکونی ارائه گردیده است.
ساخت استخر در روف گاردن یکی از کارهایی است که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و بسیاری به دنبال طراحی و ساخت استخر روی پشت بام هستند. برای استفاده از این خدمات و مشاوره رایگان در این زمینه طراحی و ساخت آن با ما در وب سایت رادیس همراه باشید.

ساخت استخر روی پشت بام

فرض کنید می خواهید یک استخر داشته باشید، اما فضای کافی یا زمین خالی برای ساخت آن ندارید. شاید شما در یک محله شلوغ هستید و نمی توانید چیزی بزرگتر از یک استخر بچه را در آن تکه کوچک چمن بیرون حیاط خود جا دهید.
بنابراین می توانید از ایده های جدید کمک بگیرید و با خلاقیت خود استخری روی پشت بام خانه خود بسازید. همه ما می دانیم که همه چیز را می توان روی کاغذ انجام داد، اما باید دید آیا ساخت استخر روی پشت بام امکان پذیر است یا خیر؟
پاسخ به این سوال بله است و برای برخی افراد راه حل خوبی است اما برای همه بهترین گزینه نیست. این نوع استخر با مدل کلی و زمین کمی متفاوت می باشد و برای این کار باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. این عامل نه تنها به فرآیند نصب مربوط می شود، بلکه یکی از مهم ترین قسمت های دستیابی به هدف ساخت آن  می باشد.
ساخت استخر نیاز به یک متخصص دارد تا طرحی زیبا برای شما ایجاد کند. ما در گروه مهندسی رادیس، تمام خدمات و امکانات رفاهی  طراحی و ساخت استخر مورد نیاز خود را با بهترین راه حل ها در اختیار شما قرار می دهیم و به شما کمک می کنیم تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. بیایید با بررسی برخی الزامات ساختاری شروع کنیم، سپس به نگهداری، هزینه و بازسازی نهایی بپردازیم.
در این مقاله هم قصد داریم تا به صورت کامل شما را با روش های انجام آن آشنا کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید…

تماس بگیرید

۰۹۱۲۱۸۹۸۳۹۴

مراحل ساخت استخر

طراحی استخر پشت بام

همان طور که در قسمت اول متن گفته شد استخر روی پشت بام با ایجاد محیطی زیبا و مجلل لذت شنا را افزایش می دهد. استخر پشت بام برای افرادی که فضای کافی در خانه ندارند و از نداشتن استخر اختصاصی اذیت می شوند گزینه خوبی می باشد. با استخر روی پشت بام، ساکنین از داشتن استخر در خانه لذت می برند و با شناکردن در ارتفاع از منظره اطراف بهره می برند و همچنین شنا کردن زیر سقف آسمان و فضای متفاوت را تجربه می کنند.
جالب است بدانید که یکی از جذاب ترین فرمت های ساخت استخر باید طراحی استخر روی پشت بام باشد که به دلیل ارتفاع ساختمان می تواند جذاب باشد. در واقع وقتی شنا با فاکتور ارتفاع  ترکیب می شود به چیزی خاص و منحصر به فرد تبدیل می شود و شکلی متفاوت از آنچه در ارتفاعات و در استخرهای معمولی تجربه می کنیم ظاهر می شود. اما برای رسیدن به چنین چیزی و طراحی استخر روی پشت بام باید اصول و قوانین مربوط به آن را به درستی رعایت کرد.
مهندسین رادیس، از جمله پیمانکار ویلاسازی می باشند که در ساخت استخر روی بام، تجارب فراوانی را کسب کرده و پروژه های استخر روی بام بسیاری را در سراسر ایران احداث کردند.

قواعد طراحی استخر در پشت بام

  • برای انتخاب و طراحی مدل استخر روی پشت بام باید یک برنامه ریزی اساسی داشته باشید و حتما از مصالحی استفاده کنید که وزن ساختمان را تحمل کند.
  • برای جلوگیری از آب و ساختمان، باید از مواد ضد آب استفاده کنید. به عنوان مثال مخلوط بتن مسلح یکی از مصالح مناسب برای ساخت استخر روی پشت بام است.
  • سقفی که قصد دارید استخر خود را در آن بسازید باید به دقت و به طور کامل عایق بندی شود تا از نشت آب جلوگیری شود.
  • گرفتن مجوز استخر روی پشت بام یکی از مواردی است که باید قبل از ساخت استخر روی پشت بام در نظر بگیرید.
  • یکی از قوانینی که قبل از طراحی استخر روی پشت بام باید در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید ساختمان شما می تواند وزن استخر را تحمل کند.
  • از آنجایی که قطر سازه سقف به اندازه ای نیست که بتوانید در آن استخر حفر کنید، بهتر است برای ساخت استخر روی سقف از بلوک های چینی استفاده کنید و علاوه بر مساحت سقف، ارتفاع استخر را نیز در نظر بگیرید.
  • در نهایت برای ساخت استخر روی پشت بام از یک تیم حرفه ای ویلاسازی کمک بگیرید، زیرا ساخت استخر روی پشت بام اغلب به دانش بیشتری نسبت به ساخت یک استخر معمولی نیاز دارد.

تماس بگیرید

۰۹۱۲۱۸۹۸۳۹۴

استخر در روف گاردن

 

استخر در روف گاردن

استخر روف گاردن یکی از سازه های کمیاب است که امروزه مورد توجه مهندسین قرار گرفته است که ساختار روف گاردن را افزایش داده و فضای مجلل و زیباتری را در این محیط ایجاد کرده اند. ساخت استخر در روف گاردن با انواع استخرها و اندازه ها و شکل های مختلف قابل انجام است و کاربران می توانند با توجه به سلیقه خود نوع و اندازه استخر را انتخاب کنند. استخر شیشه ای که یکی از انواع استخرها می باشد، پیشنهاد بسیار خوبی برای استخر روی پشت بام است و فضای جذابی را در این محیط ایجاد می کند.

محاسبه وزن استخر روی پشت بام

وزن استخر پشت بام را محاسبه کنید و بدانید که آیا ساختمانی که استخر روی آن ساخته می شود می تواند وزن استخر را تحمل کند یا خیر، نکته بسیار مهمی در ساخت استخر روی پشت بام می باشد.

برای محاسبه وزن استخر ابتدا باید حجم استخر را محاسبه کرد که البته بستگی به شکل هندسی استخر دارد. پس از محاسبه حجم استخر و حجم آب برای پر شدن آن، تصمیم گیری می شود که آیا امکان ساخت استخر در پشت بام ساختمان وجود دارد یا خیر.

مطلب پیشنهادی : طراحی و ساخت ویلا لوکس در دماوند

سرویس و نگهداری استخر روی پشت بام

سرویس و نگهداری استخرهای پشت بام یکی از مواردی است که پس از ساخت این استخرها باید مورد توجه قرار گیرد. نگهداری این استخرها مانند سایر استخرها شامل اقداماتی برای جلوگیری از تغییر کیفیت آب می باشد تا خطری برای شناگران ایجاد نشود. استخرهای پشت بام مانند همه استخرها باید به طور مرتب تمیز شوند و هر از گاهی باید استخر را از حشرات و دیگر زباله ها تمیز کرد. برای سرویس و نگهداری استخرهای خود می توانید از خدمات شرکت های مختلف فعال در این زمینه استفاده کنید.

تماس بگیرید

۰۹۱۲۱۸۹۸۳۹۴

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

 

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، راه اندازی یک استخر پیش ساخته نیاز به جرثقیل برای تحویل تجهیزات مورد استفاده توسط پیمانکار دارد. به طور کلی، قیمت ساخت آن می تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:
1. اندازه استخر یکی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه ساخت و طراحی آن می باشد. این ابعاد توسط کاربران تعیین می شود، هر چه استخر بزرگتر باشد، هزینه ساخت آن بیشتر می شود.
2. جنس استخر یکی از عوامل دیگری است که بر هزینه ساخت ویلا استخر تاثیر می گذارد. هزینه ای که برای ساخت یک استخر بتنی در مقابل ساخت یک استخر وینیل یا پیش ساخته پرداخت می کنید می تواند متفاوت باشد.
3. عامل دیگری که بر هزینه ساخت استخر تأثیر می گذارد، هزینه حمل و نقل مصالح و تجهیزات ساختمانی استخر می باشد.
4. هزینه های ثانویه ساخت استخر شامل هزینه نصب تجهیزات مختلف در داخل یا اطراف استخر می باشد. به عنوان مثال، نورپردازی خاصی که برای ساخت استخر استفاده می شود می تواند در هزینه ساخت استخر پشت بام کمک کننده باشد.
اگر قصد ساخت این نوع استخر را در خانه خود دارید و می خواهید هزینه ساخت را برآورد کنید با کارشناسان رادیس تماس بگیرید.

راه های ارتباطی

۰۹۱۲۱۸۹۸۳۹۴

۰۲۱۹۱۳۰۱۴۶۲

۰۲۱۹۱۳۰۱۶۵۷

دماوند، گیلاوند، قبل از شهرک هشت بهشت، ساختمان رادیس

پیام بگذارید

مشاهده
کشیدن